Miks ma üldse peaks tahtma oma lähedase ärasaatmisele fotograafi?
Matuseid on pildistatud sellest ajast saadik, kui ehitati esimesed kaamerad. Matus on inimese viimane teekond siin maailmas, mis on ühtlasi küll kurb, kuid teisalt on see päev tähistamaks selle inimese elu. Fotograafina olen Sinu silmad päeval, kui Sinu enda omad on täis leina. Olen olemas Sinu pere jaoks, jäädvustan seda, mida Sa ise ei näe ning võimaldan Sul seda olukorda tulevikus näha uue pilguga. Samuti on need fotod olulised vanemale generatsioonile, kes sündmusele ise kohale tulla ei saa ning nooremale generatsioonile, kes tulevikus eelnevate põlvede vastu hakkab huvi tundma.

Aga ma võin ju ise ka pildistada, milleks mul on fotograafi vaja?
Professionaalse fotograafi kutsumise eeliseks on võimalus endal tegeleda leinamisega ja tähelepanu ei pea pöörama kõrvalisele tegevusele nagu pildistamine. Lisaks on fotograafil olemas vastavad oskused, kogemused, pädevus ning fototehnika, et teha sellised pildid, mida on ka tulevikus ilus vaadata.

Mida fotograaf ärasaatmisel jäädvustab?
Sündmus jäädvustatakse sellises mahus, nagu klient soovib. Klassikaliselt dokumenteeritakse sündmus alates pereliikmete saabumisest lahkunu juurde ning lõpetatakse kokkulepitud ajal/kohas. Tavaliselt tehakse ka rühmafotosid. Ligipääsetava rõdu olemasolul teen fotosid ka sealt. Kohal olen tavaliselt 15-20 minutit enne ametlikku sündmuse algust. Täpsemad asjaolud sõltuvad ärasaatmise eripäradest ning lepitakse kliendiga kokku.
Kuidas tagate privaatsuse?
Fotosid ei jagata kolmandatele osapooltele ega jagata infot teenuse tellija kohta. Tagatud on täielik privaatsus, selle tagamiseks antakse fotod kliendile üle privaatse parooliga kaitstud veebigaleriina ning fotode alla laadimiseks on vaja eraldi PIN-koodi. Seega saavad fotosid vaadata ja salvestada need isikud, kellele on klient ise vajalikke andmeid jaganud. Kokkuleppel võin fotod üle anda ka mälupulgal.
Mis on matusefotograafi teeninduspiirkond?
Pildistan ärasaatmisi üle Eesti.

Mis on etteteatamise aeg?
Etteteatamise aeg on vähemalt 24 tundi.
Kui ruttu fotod kätte saab?
Fotode valmimise aeg on olenevalt sündmuse mahust nädal kuni kaks.
Kas arve alusel saab tasuda?
Jah.